rakitic barcelona

La Liga: Rakitic odchodzi z Barcelony za darmo

Fot. East News
Piro Shop
2020-08-31

Ivan Rakitic przechodzi testy medyczne przed transferem do Sevilli. Dla Chorwata będzie to powrót do klubu, z którego trafił do Barcelony. Bardzo ciekawy jest jednak rodzaj transakcji, ponieważ Rakitic odejdzie do Sevilli za darmo.

O konieczności kadrowej rewolucji w Blaugranie byli przekonani praktycznie wszyscy kibice Barcelony, jednak mało kto spodziewał się, że przeprowadzana będzie ona w takich okolicznościach. Najpierw Katalończycy przegrali 2:8 z Bayernem i odpadli z Ligi Mistrzów, następnie z klubem pożegnali się szkoleniowiec i dyrektor sportowy, a ostatnio o chęci opuszczenia drużyny poinformował Leo Messi. Za wyniki ma być od teraz odpowiedzialny Ronald Koeman, jednak nie ma on łatwego orzecha do zgryzienia - kibice oczekują poprawy wyników, wymiany wielu ogniw w składzie oraz co dla wielu jest najważniejsze zatrzymania Argentyńczyka w klubie.

Szczególnie do drugiego celu Holender podszedł błyskawicznie jednak fani Barcelony nie są pewni czy pozbywanie się zawodników powinno przebiegać w ten sposób. Ivan Rakitic ma bowiem odejść do Sevilli za darmo. Barcelona zaoszczędzi jego pensję (około 16 milionów euro), jednak pozbywanie się piłkarza pierwszego zespołu bez zarobienia na transferze żadnych pieniędzy zostało przyjęte z umiarkowanym optymizmem.

Rakitic grał w Barcelonie przez 6 sezonów, a w jej barwach zanotował 180 ligowych występów. Choć Chorwat nigdy nie był specjalnie bramkostrzelny, to kibice Barcelony nie mogli narzekać na jego statystyki (w La Liga zgromadził 24 gole i 29 asyst). Transfer do Sevilli oznacza dla niego powrót na Ramón Sánchez Pizjuan, z którego trafił do Blaugrany za 18 milionów euro. 

Fot.:PAU BARRENA/AFP/East News