messi barcelona

La Liga: Messi chce odejść z Barcelony!

Fot. eastnews
Piro Shop
2020-08-25

Całe piłkarskie środowisko jest w szoku - Leo Messi poinformował klub, że chce odejść z Barcelony już w trakcie tego okienka transferowego. Wiadomość ta została już oficjalnie potwierdzona przez Barcelonę.  

Bezpośrednim powodem odejścia legendy Barcelony jest konflikt z władzami klubu, a dokładniej z Josepem Marią Bartomeu. Messi miał poinformować, że Blaugrana jest źle zarządzana i potrzebne są duże zmiany, które pozwolą uzdrowić klub - począwszy od czystek w składzie, przez zmiany w sztabie trenerskim, kończąc na zmianach władz i samego pomysłu budowania klubu.

W jaki sposób Leo Messi chce opuścić Barcelonę? Argentyńczyk chce wykorzystać zapis w kontrakcie, który pozwala mu tego lata rozwiązać umowę bez żadnych konsekwencji. Oznaczałoby to, że Katalończycy nie będą mogli liczyć na wpływy z ewentualnego transferu do innego zespołu. Barcelona nie ma jednak zamiaru zgadzać się na prośbę zawodnika, ponieważ wg nich klauzula obowiązywała jedynie do 10 czerwca. Innego zdania jest Messi, który uważa, że została ona automatycznie wydłużona przez przedłużenie sezonu ze względu na pandemię koronawirusa. Sprawa ma trafić do sądu. Gra toczy się o duże pieniądze - jeśli wniosek Messiego zostanie odrzucony, to chętny na jego zatrudnienie klub będzie musiał zapłacić 700 milionów euro (aktywacja klauzuli odejścia) lub dogadać się z Barceloną odnośnie ewentualnej kwoty transferu.

Wraz z odejściem Leo Messiego zakończy się pewna era. Argentyńczyk jest w Barcelonie od 2001 roku. W tym czasie zdobywał wiele laurów indywidualnych i zespołowych w Hiszpanii i Europie. To największych sukcesów z Blaugraną należy zaliczyć 4 wygrane edycje Ligi Mistrzów oraz 10 Mistrzostw Hiszpanii.

Fot.:MANU FERNANDEZ/AFP/East News