matt doherty

Premier League: Doherty w Tottenhamie, koniec Auriera?

Fot. East News
Piro Shop
2020-08-30

Matt Doherty został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Tottenhamu Hotspur. Wiele wskazuje na to, że transfer gracza Wilków oznacza definitywne odejście Serge Auriera.

Poprzedni sezon był dla byłego gracza Wilków bardzo udany. Wielu ekspertów uznawało go za jednego z najlepszych prawych obrońców ligi, a praktycznie wszyscy widzieli go w ligowym TOP3 na tej pozycji (pierwszym był najczęściej Trent Alexander-Arnold, a drugim Ricardo). W ubiegłym sezonie na poziomie Premier League zanotował 4 bramki i 4 asysty w 36 występach. Do tego dorzucił także bardzo dobre występy w Lidze Europy - 10 spotkań, 2 bramki i 1 asysta. Statystyki pokazują, że Irlandczyk gra bardzo ofensywnie i właśnie tego w największym stopniu oczekuje od niego Jose Mourinho. 

Irlandczyk trafi do Tottenhamu za promocyjne 17 milionów funtów, a kolejne 5 milionów jest zawarte w bonusach, które zależne będą od jego występów. Doherty podpisał 4-letni kontrakt, jednak jego zarobki nie zostały przedstawione. Bardzo szczęśliwi z transferu będą kibice irlandzkiego Bohemians FC - klub ten zagwarantował sobie procent od kwoty kolejnego transferu, a dodatkowy zastrzyk gotówki może zmienić układ sił w lidze i pozwolić ekipie z Dublina na walkę o mistrzostwo kraju.

Doherty w Londynie zastąpić ma Serge Auriera. Iworyjczyk był pierwszym wyborem The Special One na pozycji prawego obrońcy, jednak często rozczarowywał swoimi występami. Choć jego statystyki ofensywne nie wyglądały źle (33 mecze, 1 bramka i 5 asyst), to jego gra defensywna pozostawiała wiele do życzenia. Do tego dochodziły też problemy dyscyplinarne, z których od wielu lat słynie Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej - w spotkaniu z Southampton obejrzał czerwoną kartkę, która była konsekwencją dwóch żółtych kartoników zgromadzonych w odstępie 4 minut. 

Fot.:PAU BARRENA/AFP/East News