milik napoli sparing

Serie A: Milik wygwizdany, to jego koniec w Napoli?

Fot. East News
Piro Shop
2020-08-29

Arkadiusz Milik został wygwizdany przez własnych kibiców w trakcie sparingowego spotkania z zespołami z niższych lig włoskich. Fani Napoli mają już dość zachowania polskiego napastnika i chcą jego jak najszybszego odejścia z klubu.

Napoli w trakcie okresu przygotowawczego rozegrało dwa 45-minutowe spotkania z zespołami z czwartego (ASD L'Aquila) i szóstego (A.S.D. Castel di Sangro Calcio) poziomu rozgrywkowego we Włoszech. W oby byli zdecydowanie lepszymi zespołami i pewnie je wygrali, jednak tego dnia do udanych z pewnością nie zaliczy Arkadiusz Milik. Polak, pomimo strzelenia 2 bramek, był jednym z najsłabszych aktorów pierwszej części gry i został zmieniony przez Gennaro Gattuso już po 30 minutach. W miejsce Polaka wszedł Fernando Llorente.

Dlaczego Reprezentant Polski opuścił plac gry tak szybko? Z pewnością przez swoja nieskuteczność. Arkadiusz Milik miał kilka bardzo dobrych okazji strzeleckich, a kibice wypominają mu, że gdyby był w pełni skoncentrowany na grze dla Napoli, miałby w pierwszej połowie aż 7 trafień. Trudno się z nimi nie zgodzić, ponieważ napastnik pudłował na potęgę, a obiektem kpin stał się w 23 minucie, kiedy to nie był w stanie trafić do pustej bramki po wrzutce. Wcześniej potrafił też nie trafiać w piłkę lub w sytuacjach sam na sam uderzać wprost w bramkarza. 

Kibice Napoli mają do Milika pretensje przede wszystkim o chęć odejścia do Juventusu. Teraz gdy wiadomo już, że ten transfer nie dojdzie do skutku, Polak ma ciężkie życie w Neapolu, a jego agent szuka mu nowego klubu. Według włoskich mediów wkrótce ma on zostać napastnikiem AS Roma.

Fot.:MARCO BERTORELLO/AFP/East News