Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2019-11-24

Kibice Śląska Wrocław podsumowali swoją działalność w dobie koronawirusa!

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2020-06-02

Kibice Śląska Wrocław podsumowali całe swoje wsparcie dla Służby Zdrowia!

Członkowie Stowarzyszenia Kibiców "Wielki Śląsk" opublikowali na swojej stronie internetowej podsumowanie podjętej działalności w okresie intensywnej walki z koronawirusem. Podsumowanie jest bardzo obszerne, bo i wsparcie płynące od fanów piłkarskiego Śląska do pracowników Służby Zdrowia oraz wszystkich potrzebujących było ogromne. Wszystko działo się pod hasłem #KIBOLERATOWNIKOM i bardzo pomogło przetrwać szpitalom i placówkom medycznym ten ciężki czas.

Inicjatywa wystartowała w połowie marca. Wtedy kibice rozpoczęli zbiórkę wszelkiego rodzaju artykułów spożywczych oraz medycznych, które mogły przydać się pracownikom szpitali. Zbiórkę promowało hasło: "Robiąc zakupy, nie będąc sknerusem, też walczysz z koronawirusem!". Jak podkreślają kibice, wtedy nikt nie wyobrażał sobie, że akcja stanie się popularna w śląskim społeczeństwie. - Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że nasza akcja odbije się aż tak szerokim echem, nie tylko w środowisku kibicowskim czy wśród normalnych obywateli Wrocławia, ale także mediach głównego nurtu, po których nie spodziewalibyśmy się, że kiedykolwiek powiedzą o kibicach coś pozytywnego. - czytamy w podsumowaniu. W kolejnych dniach i tygodniach kibicowskie delegacje odwiedzały kolejne szpitale i placówki medyczne, w których wręczały zebrane wcześniej w ramach zbiórki dary. Artykułów do rozdania była cała masa, bo pojawiło się wielu ludzi dobrej woli, którzy chcieli pomóc lekarzom i pielęgniarkom na pierwszej lini frontu walki z wirusem. Kibice odwiedzili w sumie 15 placówek medycznych w trochę ponad miesiąc. Na zakończenie swojej akcji sympatycy wrocławskiego klubu pojawili się pod stadionem przy ul. Oporowskiej 62, gdzie zaprezentowali transparent z hasłem: "Wielki Śląsk dziękuje tym, którzy z boku nie stali, tym, którzy nieśli pomoc dla wrocławskich szpitali." 

Wielkie gratulacje dla kibiców Śląska Wrocław, którzy poświęcając swój czas zorganizowali wielką akcję na rzecz polskich szpitali. To jednak nie koniec ich zaangażowania w pomaganie, bo członkowie Stowarzyszenia "Wielki Śląsk" już zapowiedzieli przeprowadzenie kolejnej akcji, która tym razem będzie skierowana do kombatantów. - Z tego miejsca zapowiadamy, że kolejną akcję skierujemy do wrocławskich kombatantów. Posiadamy już listę 130 osób, którzy zamieszkują w naszym mieście i rozpoczęliśmy przygotowywanie okazjonalnych paczek. - poinformowali. Kibice udowadniają, że wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele!