harry kane tottenham

Premier League: Piękny gest Harry'ego Kane'a

Fot. East News
Piro Shop
2020-05-14

Wielkie problemy z powodu przerwania rozgrywek przechodzą kluby z niższych lig angielskich. Na wspaniały gest zdecydowała się gwiazda Premier League - Harry Kane. 

Leyton Orient to zespół ze Sky Bet League 2, czyli czwartego poziomu rozgrywkowego w Anglii. Ze względu na przerwanie rozgrywania sezonu ligowego do kas klubowych nie napływają pieniądze z biletów, co z kolei wpływa na zachwianie ciągłości finansowej. Wiele zespołów mierzy się z wielkimi problemami, a część z nich szuka nowych sponsorów, którzy pomogliby im przetrwać ten trudny okres.

Do Leyton Orient pomocną dłoń wyciągnął Harry Kane. To właśnie w zespole z północnego Londynu Reprezentant Anglii rozegrał pierwszy mecz w seniorskiej piłce, a także zdobył premierowego gola. Sytuacja ta miała miejsce w 2011 roku, a do Leyton Kane trafił w ramach wypożyczenia z Tottenhamu. Łącznie sezon zakończył z pięcioma trafieniami w osiemnastu występach. Harry Kane decydował się wykupić tytularne miejsce na koszulce zespołu i opatrzyć je specjalnymi podziękowaniami. Są one skierowane do medyków, którzy stoją w pierwszej linii walk z koronawirusem. Podziękowania znajdą się na komplecie strojów domowych i będą brzmiały "THANK YOU Frontline Heroes". Przy okazji Kane z wybranymi hasłami pojawi się także na strojach wyjazdowych "Haven House Children’s Hospice" oraz na trzecim zestawie koszulek "Mind, the mental health charity". 10% wpływów z kupna koszulek zostanie dodatkowo przekazane na wsparcie organizacji charytatywnej.

W ten sposób Kane nie tylko podziękował służbie zdrowia, ale także pomógł klubowi, który był bardzo ważny w kształtowaniu jego piłkarskiej kariery.

Fot:BEN STANSALL/AFP/East News