trippier rybus

Trippier obstawił swój transfer z Premier League do La Liga?

Fot. eastnews
Piro Shop
2020-05-02

Kieran Trippier został oskarżony przez Football Association o złamanie regulaminu dotyczącego gier i zakładów sportowych. Anglik miał obstawić pieniądze na transfer z Premier League do La Liga. Nie byłoby to aż tak bardzo szokujące, gdyby nie chodziło o... jego transfer z 2019 roku. 

Trippier w sezonie 2018/2019 był zawodnikiem Tottenhamu. Razem z Kogutami zaliczył udany sezon, a jego usługami zainteresowały się mocne kluby z Europy. Nikt nie brał jednak na poważnie zagranicznego kierunku, który obierany jest przez Anglików bardzo rzadko. Nic więc dziwnego, że bukmacherzy szukając zarobku, stworzyli zakład, w którym obstawiać można było przyszły klub Trippiera. Poza Manchesterem United i Liverpoolem, wśród typów znalazło się również Atletico Madryt. Ku zaskoczeniu wielu osób, Anglik zdecydował się właśnie na Hiszpanie, co ucieszyło nielicznych obstawiających. Cała historia ma jednak drugie dno.

Angielska Federacja oskarżyła zawodnika o obstawienie pieniędzy na swój transfer do Atletico, czym złamane zostało kilka punktów regulaminu. Sam Trippier zdążył się już wypowiedzieć - w swojej deklaracji podkreślił, że nigdy jako zawodowy piłkarz nie brał udziału w obstawianiu żadnych wydarzeń piłkarskich oraz nie czerpał z tego korzyści. W najbliższym czasie zawodnik ma zostać przesłuchany. Dochodzenie zostanie rozpoczęte 18 maja. 

Zgodnie z przepisami żaden zawodnik nie może obstawiać, ani zlecać wykonania tego innym osobom, jeśli zakłady mają jakikolwiek związek z piłką nożną. Jeśli zarzuty zostaną potwierdzone, piłkarza może czekać nawet wielomiesięczna dyskwalifikacja.

Fot.:GABRIEL BOUYS/AFP/East News