Piast - Cracovia 22.02.2020

Piast zatrzymał Cracovię

2020-02-24

Mistrz Polski zatrzymał rozpędzoną Cracovię

Ważne zwycięstwo odniósł w sobotni wieczór Piast Gliwice, który pokonał 1:0 rozpędzoną w Ekstraklasie Cracovię i zbliżył się do ligowej czołówki. Mistrz Polski traci do liderującej Legii 8 punktów. Pasy tracą natomiast teraz 3 punkty do wspomnianej już Legii.

W powietrzu czuło się, że spotkanie jest bardzo ważne dla obu drużyn. Piast chciał nieco zbliżyć się do czołówki, a Cracovia nie chciała oddalić się od Legii, z którą miała równy dorobek punktowy. Żadna z drużyn z początku nie zamierzała się za bardzo otworzyć, ale z czasem inicjatywę w rozgrywaniu przejął Piast. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, natomiast goście wyraźnie oczekiwali na dogodne okazje do kontrataków. Z obu stron brakowało jednak zdecydowania, aby mocniej zagrozić rywalowi pod bramką. Taki obraz gry utrzymał się do przerwy, po której Piast zyskał w końcu większą przewagę. Drużyna mistrzów Polski potwierdziła ją w 60. minucie, kiedy Sebastian Milewski wykończył bardzo ładną akcję Gliwiczan. Po tym golu Piast jeszcze naciskał, a Cracovia w zasadzie tylko się broniła. Dopiero w ostatnim kwadransie Pasy stworzyły sobie jakieś okazje do wyrównania, ale ostatecznie Krakowianie nie dali rady umieścić piłki w siatce. Tym samym to Piast wyszedł zwycięsko z tej konfrontacji.

Piast Gliwice - Cracovia 1:0 (0:0)

1:0 Sebastian Milewski 60'