heung-min son

Premier League: Koniec sezonu dla Sona?

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-02-18

Złamana ręka Heung-Min Sona

Fatalne informacje dochodzą z gabinetów lekarskich Tottenhamu - Heung-Min Son złamał rękę i będzie musiał przejść operację. Nie wiadomo, czy zdąży się wyleczyć na tyle szybko, by pomóc swoim kolegom jeszcze w tym sezonie.

Heung-Min Son jest jednym z kluczowych zawodników Spurs w tym sezonie. Koreańczyk w 21 ligowych spotkaniach zdobył 9 goli, do których dorzucił 8 asyst. Ma też ogromny udział w wynikach osiąganych w Champions League - w sześciu meczach strzelił 5 bramek i miał jedno finalne podanie. Teraz może go jednak zabraknąć w kluczowej części rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Premier League.

Jose Mourinho oficjalnie poinformował, że przez dłuższy czas nie będzie mógł skorzystać z usług 27-latka. Ten w ligowych meczu z Aston Villą złamał rękę, co wykazały późniejsze badania. Co ciekawe, Koreańczyk pomimo bólu dograł mecz do końca i zdobył w nim 2 gole (w tym jeden w doliczonym czasie spotkania), dzięki czemu Tottenham zainkasował trzy punkty. Koreańczyk został uznany zawodnikiem meczu, ale mało kto wiedział, jak poważnego urazu doznał w trakcie pojedynku.

Son będzie musiał poddać się operacji, co zalecił szef lekarzy Tottenhamu. Mourinho przekazał dziennikarzom informację, że zawodnik nie zagra przez najbliższe co najmniej 2 miesiące, a jego ewentualny występ w tym sezonie zależny jest od szybkości powrotu do zdrowia.

Fot.:PA Wire/PA Images/EAST NEWS