harry maguire kapitanem united

Premier League: Maguire nowym kapitanem Manchesteru United

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-01-17

Maguire nowym kapitanem Manchesteru United

Harry Maguire został wybranym nowym kapitanem Manchesteru United. Decyzja jest dość sensacyjna, ponieważ zawodnik znajduje się na Old Trafford zaledwie od pół roku. 

Wybór nowego kapitana jest efektem odejścia obecnego - Ashleya Younga. O zainteresowaniu Interu Mediolan Anglikiem pisano już od kilku tygodni, a zmiana kapitana tylko potwierdza, że 34-latek opuści Manchester United. Young był zresztą widziany w piątek w Mediolanie, a jego transfer wart 1,5 miliona funtów zostanie dopięty tuż po testach medycznych.

Swoją decyzję Ole Gunnar Solskjaer potwierdził na oficjalnej konferencji prasowej. Wielu kibiców nie przyjęło jej jednak z pełnym zrozumieniem. Anglik jest bowiem w klubie dopiero od pół roku i według głosów w mediach społecznościowych nie zasłużył jeszcze na to, by być stałym kapitanem zespołu. Norweg argumentując swoją decyzję przyznał, że Maguire nosił opaskę kapitańską w ostatnich spotkaniach i chce, by tak już pozostało. Były gracz Leicester City ma znajdować się w grupie piłkarzy, którzy są liderami drużyny. Według szkoleniowca poza Maguirem należą do niej jeszcze David De Gea i Marcusa Rashford. Można się więc spodziewać, że pod jego nieobecność, ktoś z tej dwójki przejmie opaskę kapitańską.

Fot.:AP/Associated Press/East News