3

Cracovia wygrała ze Śląskiem w hicie kolejki!

2019-12-22

W hicie 20. kolejki PKO Ekstraklasy to Cracovia okazała się lepsza od Śląska Wrocław i to ona lepiej zakończyła rok kalendarzowy w ligowych rozgrywkach. Pasy potwierdziły wysoką formę w tym sezonie. Jeśli ją podtrzymają również po przerwie zimowej, to mogą włączyć się do walki o mistrzostwo Polski.

W pierwszej połowie nie padły bramki, ale bliżej objęcia prowadzenia w meczu była Cracovia. Gospodarze prezentowali się nieco lepiej od trochę zagubionych na boisku gości. W pierwszej odsłonie spotkania jeszcze nie przyniosło to efektów, ale po przerwie Pasy udowodniły już swoją wyższość. W 57. minucie pierwszą bramkę dla Cracovii strzelił Tomas Vestenicky, który celnie uderzył przed polem karnym wypiąstkowaną wcześniej przez bramkarza rywali. Kilkanaście minut później było już 2:0, bo prowadzenie Cracovii podwyższył wprowadzony na plac gry Rafael Lopes. Wykorzystał on dośrodkowanie z rzutu rożnego, pakując głową piłkę do siatki. Gospodarze utrzymali prowadzenie do końca meczu i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Piłkarze Śląska przez całe spotkanie nie byli w stanie oddać ani jednego strzału w światło bramki rywali. To najlepiej obrazuje przewagę Cracovii.

Cracovia - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

1:0 Tomas Vestenicky 57'

2:0 Rafael Lopes 71'