Wisła Kraków - Cracovia Kraków 2019-03-17

19. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Wisła Kraków - Pogoń Szczecin

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-12-13

 

Pogrążona w kryzysie Wisła zagra u siebie z liderem

Wyjątkowo ciężka przeprawa czeka Wisłę Kraków w 19. kolejce PKO Ekstraklasy. Przyjdzie jej się bowiem zmierzyć z Pogonią Szczecin, czyli aktualnym liderem tabeli, który w ostatnich tygodniach jest w świetnej formie. Dla Białej Gwiazdy już wcześniejsze spotkania z teoretycznie słabszymi rywalami niż Pogoń były trudnymi zadaniami, ale teraz poprzeczka idzie zdecydowanie w górę. O przełamanie fatalnej serii będzie naprawdę ciężko, ale kto wie. Może klasa przeciwnika zmotywuje i poniesie Wiślaków do upragnionego zwycięstwa?

Wszyscy wiemy, że w ostatnich miesiącach Wisła radzi sobie fatalnie na ligowych boiskach. Trener Artur Skowronek zapewnia jednak, że jego zespół odbudowuje się już psychicznie po tym słabym okresie i ostatniej porażce z Górnikiem Zabrze. - Nie było z tym łatwo. To jest normalna, ludzka rekcja, po takiej serii niekorzystnych wyników. Piłkarze potrzebowali wsparcia. Ja czuję się liderem tej drużyny i dałem takie wsparcie. Cieszę się, że po chwili dostałem od drużyny to samo. Tak to powinno działać. - podkreślił w rozmowie z mediami szkoleniowiec. Skowronek chwalił przy tym najbliższego rywala, zwracając uwagę przede wszystkim na umiejętny pressing Portowców, dzięki, któremu są liderami rozgrywek. Twierdzi też jednak, że jego zawodnicy wiedzą, jak ten pressing ominąć. Czy piłkarzom Białej Gwiazdy rzeczywiście uda się ominąć pressing Portowców przekonamy się już w piątkowy wieczór!

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin, 13 grudnia (piątek) godz. 20:30 Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie, transmisja TV: Canal+Sport, Canal+4K Ultra HD

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.