Dirk Kuyt

Legendy Premier League na ratunek Wycombe Wanderers

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-10-09

Mierzący się z problemami trzecioligowy zespół Wycombe Wanderers może wreszcie stanąć na nogi. Wszystko dzięki legendom Premier League - Dirkowi Kuytowi i Dennisowi Bergkampowi.

Wycombe Wanderers znajduje się obecnie w League One. Zajmuje tam drugie miejsce, co wobec problemów, z którymi musi się mierzyć, jest wielkim sukcesem. Pieczę nad zespołem prowadzi bowiem od 2012 roku grupa kibiców, a sam klub ma duże problemy finansowe. Przed sezonem wydawało się, że może zbankrutować i podzielić los drużyny Bury FC. Niebawem okaże się, kto zostanie nowym właścicielem.

Brane pod uwagę jest między innymi konsorcjum, którego członkami są legendy Premier League. Dirk Kuyt przez 6 sezonów reprezentował Liverpool, natomiast Dennis Bergkamp był jednym z członków The Invincibles, czyli niepokonanej drużyny Arsenalu z sezonu 2003/2004. Wspólnie z nimi zarządzeniem Wycombe zajmowaliby się również Henrik Larsson (który miał krótki epizod w Manchesterze United) i Ronald Koeman, który prowadził Southampton w latach 2014-2016. Panowie podzielili się już nawet obowiązkami - Kuyt miałby być odpowiedzialny za szkolenia trenerów, Larsson dołączyłby do sztabu szkoleniowego Garetha Ainswortha, Bergkamp zajmowałby się klubową akademią, natomiast Koeman pełniłby funkcję konsultanta. Propozycja wykupienia zespołu została już złożona, a decyzja może zapaść jeszcze w październiku. Trójka zawodników odkładała pieniądze na ten cel od dłuższego czasu. Do projektu ma się też przyłączyć jeszcze jeden były reprezentant Holandii, którego nazwiska na razie nie udało się ustalić.

Jednym z rywali światowych gwiazd piłki nożnej jest amerykański biznesmen Rob Couhig, który swoje zainteresowanie przejawiał już latem. 

Jeśli konsorcjum uda się przejąć klub, Wycombe Wanderers stanie się drugim zespołem z niższych lig angielskich z bardzo znanym sztabem szkoleniowym. W 2014 Salford City zostało kupione przez legendarnych członków Class'92, między innymi Ryana Giggsa czy Gary'ego Neville'a. Byli reprezentanci Anglii i Walii postawili przed sobą bardzo ambitny plan dotarcia do Championship w ciągu 15 lat. Póki co drużyna gra w League Two. 

Fot.:ANDY BUCHANAN/AFP/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.