Kibice Wisły Kraków

7. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

Fot. Facebook Art.Repo - Łukasz Żuchowski
Piro Shop
2019-08-30

Wisła Kraków podejmie Zagłębie Lubin przed przerwą reprezentacyjną

W ostatnim z sobotnich spotkań w ramach 7. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie u siebie Zagłębie Lubin. Oba zespoły dzielą w tabeli dwa punkty i oba zajmują miejsca w dolnej połówce tabeli. Ciężko wskazać faworyta tego meczu. Wisła gra w kratkę, natomiast Zagłębie zawodzi na początku sezonu, ale ma swoje przebłyski. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny na pewno będą zaciekle walczyć o zwycięstwo, które pomogłyby im oddalić się od strefy spadkowej. 

- Oglądałem kilka razy ich spotkanie przeciw Jagiellonii. To dobra drużyna, starająca się grać ofensywnie. Są dobrze zorganizowani i mają dobrych piłkarzy grających na małych przestrzeniach, ale my też postaramy się zagrać ofensywnie. Będzie to trudne spotkanie . - zapowiada przed spotkaniem trener gości, Ben van Dael. Jego drużyna spisuje się póki co poniżej oczekiwań. Miedziowi liczyli przed sezonem na nawiązanie walki z czołówką, a tymczasem bliżej im do strefy spadkowej. Lubinianie potrzebują punktów, ale w sobotę może być o nie ciężko. Wisła Kraków to zespół złożony ze starszych graczy, u boku których grają niezwykle zmotywowani młodzi piłkarze. Biała Gwiazda to zatem mieszanka doświadczenia z młodością. Takie połączenie przekłada się na całkiem niezłe wyniki zespołu, jeśli brać pod uwagę plagę kontuzji wśród kluczowych graczy na starcie sezonu. Podopieczni Macieja Stolarczyka preferują ofensywny styl gry. W połączeniu z ofensywnym nastawieniem Miedzowych zapowiadanym przez ich szkoleniowca, przy Reymonta należy spodziewać się wielkich emocji.

Kibice Wisły Kraków na każdym kroku pokazują, jak bardzo kochają swój klub. Czynią to m.in. poprzez wspaniały doping, który na ich stadionie wybrzmiewa wspaniale. Tym razem nie powinno być inaczej. 

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin, 31 sierpnia (sobota) godz. 20:00 Stadion Miejski im. Stanisława Reymonta w Krakowie, transmisja TV: Canal+Sport, Canal+Sport3 i Canal+4K