Kibice Pogoni Szczecin

6. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Pogoń Szczecin - Wisła Płock

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2019-08-24

Na zakończenie 6. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin podejmie u siebie drużynę Wisły Płock. Zdecydowanymi faworytami poniedziałkowego starcia są gospodarze, którzy do tej pory pozostają niepokonani. Bilans Portowców to 4 zwycięstwa i 1 remis. Goście znajdują się na przeciwnym biegunie, bo do tej pory 3 razy przegrywali i tylko raz zremisowali. Nafciarze rozegrali jak na razie jedno spotkanie mniej w związku z przełożeniem meczu 4. kolejki z Legią Warszawa, ale i tak ich dorobek punktowy jest znacznie mniejszy. Zapowiada się jednak bardzo ciekawy mecz, bo choć Płocczanie są skazywani na porażkę, to jednocześnie są też bardzo zmotywowani, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie.

- Zdajemy sobie sprawę, że Pogoń jest aktualnie jednym z najlepiej grających zespołów w ekstraklasie, ale mogę zapewnić, że rywal nas nie przeraża, raczej motywuje. Do Szczecina jedziemy po punkty. - zapewnia wiceprezes Wisły Płock, Tomasz Marzec. Drużyna pod wodzą nowego szkoleniowca Radosława Sobolewskiego chce wyjść na prostą, odnaleźć formę i swój styl gry. W ostatnim czasie bowiem Nafciarze na boisku prezentują się słabo, co ma odzwierciedlenie w ligowej tabeli. Póki co siłą Wisły jest wspomniana przez wiceprezesa klubu motywacja, która może wydatnie pomóc w pokonaniu faworyzowanej Pogoni. Portowcy pod wodzą Kosty Runjaicia to bardzo wymagający przeciwnik, który od startu sezonu gra na bardzo wysokim poziomie. - Jak zwykle mamy ambicję, by pokazać dobrą grę, ładny mecz, zdobyć punkty przed własną publicznością. Musimy dać z siebie dużo i być bardzo skoncentrowani, trzeba pokazać dobrą energię i dać z siebie wszystko, żeby na końcu zobaczyć dobry wynik. - mówi szkoleniowiec Pogoni podkreślając, że nawet w starciu z teoretycznie słabszym rywalem pokroju płockiej Wisły w szeregach jego drużyny nie może zabraknąć koncentracji. Jej brak zmotywowani rywale na pewno wykorzystają. W Szczecinie czeka nas interesujące starcie. Świetnie grający faworyt kontra będący w dołku, skazywany na porażkę, ale bardzo zmotywowany rywal. Emocji na pewno nie zabraknie!

Dobre wyniki przyciągają na stadion w Szczecinie wielu kibiców. Obiekt wciąż jest placem budowy, przez co dostępna jest mniejsza ilość miejsc, które fani w zdecydowanej większości zapełniają. W poniedziałek o wysoką frekwencję może być ciężko, ale na trybunach i tak powinno pojawić się sporo fanów, którzy zapewnią świetny doping i fantastyczną atmosferę.

Pogoń Szczecin - Wisła Płock, 26 sierpnia (poniedziałek) godz. 18:00  Stadion Miejski w Szczecinie, transmisja TV: Canal+Sport