Kibice Legii Warszawa

W końcu! Legia zwycięska w Atenach.

Komentarze (0) 2019-08-14

Legia Warszawa pokonała Atromitos Ateny i zagra w IV rundzie eliminacji Ligi Europy

Kibice Legii Warszawa, przynajmniej na chwilę, mogą odetchnąć z ulgą. Zespół pod wodzą Aleksandara Vukovicia pokonał w środę na wyjeździe grecki Atromitos Ateny 2:0 i dzięki temu zagra w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Długo wydawało się, że Legia znowu zawiedzie, ale ostatecznie pierwszy raz od dawna zwyciężyła naprawdę przekonująco.

Początek meczu należał do drużyny gospodarzy. Piłkarze Atromitosu wybiegli na boisko niezwykle zmotywowani. Od pierwszej minuty grali z ogromnym zapałem i przyniosło to dla nich dobry skutek, bo w pewnym fragmencie dość mocno przeważali nad Legionistami. Ateńczycy byli szczególnie groźni ze stałych fragmentów gry. Po jednym z nich obili nawet poprzeczkę bramki gości. Obraz gry odmieniła przerwa zarządzona przez sędziego, podczas której zawodnicy obu zespołów mogli uzupełnić płyny. W Grecji panował niemiłosierny upał, sięgający 34 stopni Celsjusza. Po tej przerwie piłkarze Legii wykorzystali początkowe rozkojarzenie gospodarzy i wyszli na prowadzenie. W 29. minucie po indywidualnej akcji Cafu wycofał piłkę przed pole karne, gdzie Walerian Gwilia wystawił ją na strzał Pawłowi Stolarskiemu, który skutecznie wykończył składną akcję polskiego zespołu. Zdobyta bramka dała Wojskowym więcej spokoju w grze, dzięki czemu decydowali się oni na odważniejsze i bardziej kreatywne akcje. Warszawiacy powoli zaczęli zdobywać przewagę, ale przed przerwą gospodarze spotkania mogli jeszcze niespodziewanie wyrównać. W samej końcówce stworzyli sobie dwie bardzo dogodne okazje do zdobywca gola, a po jednej z nich piłkę zmierzającą do bramki wybił Igor Lewczuk. Pierwsza połowa zakończył się jednak ostatecznie wynikiem 1:0 na korzyść wicemistrzów Polski. Po przerwie dość szybko Legia podwyższyła prowadzenie. W 51. minucie po dośrodkowaniu Marko Vesovicia Walerian Gwilia umieścił piłkę w krótkim rogu bramki Atromitosu. Do końca meczu Ateńczycy nie zagrozili już Legionistom, którzy pewnie zmierzali po zwycięstwo i awans do ostatniego etapu europejskich eliminacji. W drugim meczu III rundy w końcu zauważalna była poprawa w grze wicemistrzów Polski.

Nie można jeszcze nie wspomnieć o kibicach Legii, którzy w środę bardzo licznie zgromadzili się na stadionie w Atenach, aby wspierać zespół pomimo ostatnich rozczarowań. Sympatycy polskiej drużyny zaprezentowali na wyjeździe fantastyczny, żywiołowy doping. Do tego zorganizowali nawet bardzo efektowny pokaz pirotechniczny. Fani Legii pokazali niezwykłe zaangażowanie nawet na dalekim wyjeździe. Brawo!

Atromitos Ateny - Legia Warszawa 0:2

0:1 Paweł Stolarski 29'

0:2 Walerian Gwilia 51'