Kibice Legii Warszawa

Eliminacje Ligi Europy. Zapowiedź: Atromitos Ateny - Legia Warszawa

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2019-08-13

Walka wicemistrza Polski o awans do ostatniego etapu europejskich eliminacji!

W najbliższą środę w Atenach Legia Warszawa zmierzy się z tamtejszym Atromitosem. Będzie to drugi mecz pomiędzy tymi zespołami w ramach III rundy eliminacji Ligi Europy. Pierwsze spotkanie zakończyło się rozczarowującym dla polskiej ekipy bezbramkowym remisem i sprawa awansu nadal jest otwarta.

Piłkarze Legii powinni byli rozstrzygnąć dwumecz już u siebie. Tydzień temu zdecydowanie dominowali nad defensywnie grającymi rywalami z Grecji, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Teraz każdy liczy na zdecydowanie lepszą postawę wicemistrzów Polski. Ewentualna porażka i tym samym odpadnięcie z europejskich pucharów będzie kompromitujące nie tylko dla stołecznej drużyny. Przepełniłoby to czarę goryczy, jeśli chodzi o postawę wszystkich polskich zespołów na europejskiej arenie. Podopieczni Aleksandara Vukovicia wciąż szukają formy i swojego stylu, ale trener zapewnia, że te z czasem przyjdą, a na ten moment najważniejsze są wyniki dające awans. Oby w środę oprócz stylu nie zabrakło również korzystnego rezultatu.

Do Grecji, co zapowiadali już od tygodnia, wybierają się fani Legii. Na stadionie Aten z pewnością będzie zatem słyszalny głośny i żywiołowy doping Legionistów, którym będą chcieli zmotywować zawodników do walki o awans. A być może zrobią to nie tylko dopingiem!

Atromitos Ateny - Legia Warszawa, 14 sierpnia (środa) godz. 18:00 Peristeri Stadium (Ateny), transmisja TV: TVP Sport