Kibice Wisły Kraków

Wisła Kraków rzutem na taśmę pokonała Górnika Zabrze

Komentarze (2) 2019-08-05

Wisła Kraków wyrwała zwycięstwo w ostatniej akcji meczu!

Ostatni mecz 3. kolejki trwającego sezonu PKO Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Dzięki bramce zdobytej przez debiutanta w ostatniej akcji meczu "Biała Gwiazda" odniosła pierwsze zwycięstwo w lidze.

W mecz lepiej weszli podopieczni trenera Macieja Stolarczyka, którzy szybko przejęli inicjatywę i nie oddali jej do końca pierwszej połowy. Wiślacy mieli przewagę posiadania piłki, ale w ich grze widoczny był mankament, który uniemożliwiał zdystansowanie Górników. Gospodarze meczu pomimo tego, że mieli sporo czasu przy piłce, to nie potrafili przełożyć go na sytuacje strzeleckie. Przez nieporadność w ataku Krakowianie nie byli w stanie wyjść na prowadzenie, choć sprzyjała im taktyka przyjezdnych, którzy wyraźnie nastawili się na grę z kontrataku, zostawiając swoim rywalom pole do popisu. Zabrzanie mieli co prawda kilka okazji do wyjścia z kontrą, ale szybkie ataki w ich wykonaniu nie mogły w żaden sposób zagrozić gospodarzom. Raz udało się umieścić gościom piłkę w bramce Wisły, ale w czasie akcji miał miejsce spalony, a więc bramki nie uznano. W taki oto sposób do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Krótko mówiąc, pierwsza połowa nie porwała widzów. Zdecydowanie więcej działo się w drugiej połowie spotkania. Wymuszona kontuzją zmiana w składzie Wisły, kiedy Savicević zastąpił Bashę, odmieniła oblicze rywalizacji. Gospodarze szybko stworzyli sobie kilka groźnych okazji pod bramką Górnika. Po jednej z akcji trafili nawet w poprzeczkę. Na sytuacje Wiślaków odpowiedzieli również podopieczni Marcina Brosza, którzy też poważnie zagrozili. Obie ekipy zawodziły jednak w kluczowych momentach akcji, kiedy trzeba było wykazać się skutecznością. Wielkie emocje miały miejsce w samej końcówce. Najpierw Górnik mógł wyjść na prowadzenie w 88. minucie, kiedy po strzale Pawła Bochniewicza piłkę z własnej linii bramkowej wybił Maciej Sadlok. Co nie udało się gościom, udało się gospodarzom, którzy w doliczonym czasie gry wyrwali zwycięstwo. Ostatnia akcja meczu w wykonaniu Wisły zakończyła się bramką debiutującego w jej składzie zawodnika. Chuca zaliczył wymarzony debiut w nowym klubie, dając drużynie pierwszego gola i pierwsze zwycięstwo w sezonie!

Słaba pierwsza połowa nie uśpiła kibiców zgromadzonych na stadionie w Krakowie, którzy wysoki poziom dopingu utrzymali przez całe spotkanie. Na miejskim obiekcie panowała świetna atmosfera!

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:0

1:0 Chuca 90+5'