Ryan Sessegnon Fulham

Premier League: Sessegnon blisko Tottenhamu

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-07-22

Ryan Sessegnon jest bardzo bliski transferu do Tottenhamu, a porozumienie ma zostać zawarte w najbliższych dniach. Brytyjskie gazety od kilku miesięcy informowały o poważnym zainteresowaniu Kogutów, które jak do tej pory nie miało potwierdzenia w oficjalnych ofertach.

Ryan Sessegnon to 19-letni Anglik, który jest uznawany za jeden z największych talentów na Wyspach Brytyjskich. Zawodnik jest wychowankiem Fulham i w tym też zespole zadebiutował w barwach Premier League. Wzrok całego świata skupił na sobie jednak rok wcześniej, w trakcie wybitnego sezonu jeszcze w Championship. Młody Anglik zdobył wówczas wiele nagród, między innymi dla najlepszego zawodnika ligi. Zanotował wówczas 14 bramek w 39 występach, a część z nich rozgrywał jako lewy obrońca. Jego skłonność do gry ofensywnej z czasem pozwoliła jednak na przeniesienie go na pozycję bocznego pomocnika i właśnie na niej występował w Premier League. Jego Fulham spadło z ligi, a on zdobył 2 gole i dopisał do nich 6 asyst. Ryan Sessegnon zdecydowany był jednak na pozostanie w najwyższej lidze w Anglii i oczekiwał na transfer.

Najwięcej w mediach mówiło się o Arsenalu. Według mediów Unai Emery był zachwycony młodym zawodnikiem, a wobec słabej gry Seada Kolasinaca, był gotowy na dopięcie transferu. Oficjalna oferta jednak nie wpłynęła, a całą sytuację wykorzystał Tottenham Hotspur. W klubie wciąż znajdują się dwaj boczni obrońcy - Danny Rose oraz Ben Davies, jednak już w trakcie sezonu mówiło się, że Mauricio Pochettino będzie szukał nowego zawodnika na tę pozycję. 

Według mediów transfer Sessegnona do Tottenhamu ma być wart 25 milionów funtów, a do Fulham powędruje z kolei Josh Onomah.

Fot.:UKSportsPicsLtd/Pixathlon/REPORTER/East News