marko arnautovic

Premier League: Arnautovic opuści West Ham?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-07-02

Marko Arnautovic złożył prośbę o wystawienie na listę transferową. Kolejne okienko z rzędu rozpoczyna się więc saga, związana z odejściem napastnika Młotów i kolejny raz docelowym kierunkiem mają być Chiny. 

Austriak zdążył już wiele razy pokazać, jak dobrze prezentuje się na boiskach Premier League. Największym problem w pracy z Arnautoviciem był jednak jego egoizm i brak przywiązania do barw klubowych. Teraz, kolejne okienko z rzędu, przekonują się o tym włodarze West Hamu oraz prowadzący zespół Manuel Pellegrini. Austriak po raz kolejny złożył prośbę o transfer. 

Docelowym miejscem, w którym miałby zagrać rosły napastnik, są Chiny. Dla klubu z Londynu jest to powtórka z rozrywki, bowiem przez całe zimowe okienko transferowe Austriak usilnie próbował opuścić klub ze Stadion Olimpijskiego. Chińskie Guangzhou Evergrande kusiło wówczas zawodnika dużymi zarobkami, a ten chętnie zasiadł do rozmów. Niestety dla Arnautovicia kluby nie dogadały się, a Austriak dzień po zamknięciu okienka podpisał nowy, długoletni kontrakt, który gwarantował mu dużą podwyżkę. Okres buntowania się wobec pracodawcy wydawał się zażegnany, a piłkarz nagrał filmik, w którym zapewnił o swojej miłości do klubowych barw. Arnautovic nie wrócił jednak do formy z początku sezonu, a West Ham zakończył rozgrywki na zaledwie dziesiątej pozycji. 

Choć w mediach nie pojawiały się informacje o zainteresowaniu Arnautoviciem ze strony żadnego klubu, ten zszokował zarząd prośbą o wystawienie na listę transferową. Według źródeł bliskich West Hamowi powodem jest kolejna lukratywna oferta z Chin. Zarząd klubu jak na razie nie wystosował żadnego oficjalnego stanowiska ani nie ogłosił jakiego rodzaju oferta wpłynęła. Pewnym jest natomiast, że Austriak po raz kolejny szuka łatwego sposobu na zarobienie wielkich pieniędzy. W poprzednim sezonie West Ham za swojego napastnika żądał 45 milionów funtów, ale teraz z pewnością obniży swoje oczekiwania. 

Aktualizacja 07.07: Arnautovic przeszedł testy medyczne w Chinach, a jego transfer został oficjalnie ogłoszony.

Fot.:DIENER / Philipp Schalber/Pixathlon/REPORTER/East News

 

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.