Elland Road

Właściciel PSG kupi Leeds?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-06-04

Francuska gazeta Le Parisien dotarła do informacji, według których właściciel PSG Nassel El-Khelaifi miałby kupić udziały w zespole zaplecza Premier League - Leeds United. Jeśli rewelacje potwierdziłyby się, w ręce szejków mógłby trafić kolejny angielski klub. 

W spotkaniu, które miało odbyć się 15 maja w Baha, wzięli udział Nassel El-Khelaifi reprezentujący Qatar Sports Investments, właściciel Leeds Andrea Radrizanni oraz trener zespołu z Championship Marcelo Bielsa. Efekty rozmów póki co nie są jeszcze znane. Francuski dziennik przypuszcza, że celem spotkania była chęć sprzedaży części udziałów klubu przez Włocha, który był bardzo rozczarowany faktem, iż Leeds nie udało się awansować do Premier League. W tabeli zespół zajął 3 miejsce i awansował do play-offów, ale tam już w półfinale musiał uznać wyższość Derby County (zwycięstwo 1:0 i porażka 2:4). Radrizanni (który jest założycielem sportowej sieci telewizyjnej Eleven) jest bliskim znajomym Katarczyka, co miałoby pozytywnie wpłynąć na ewentualną możliwość sprzedaży. 

Wartość Leeds United to według szacunków około 170 milionów funtów. El-Khelaifi miałby kupić jedynie część udziałów, co pomogłoby zespołowi w zwiększeniu budżetów, a co za tym idzie we wzmocnieniu kadry oraz szybszemu awansowi do brytyjskiej elity. Nie wiadomo jednak, czy Qatar Sports Investments nie jest zainteresowane kupnem całego klubu.

Warto nadmienić, że w przypadku sfinalizowania transakcji byłby to już kolejny zespół, który od nowego sezonu Premier League będzie miał właścicieli z Kataru - na chwilę obecną jest to Manchester City, a kilka dni temu rozpoczęły się także rozmowy w sprawie kupna Newcastle United przez Khaleda bin Zayed Al Nahyana.

Jednym z kluczowych zawodników Leeds jest Mateusz Klich. Pomocnik polskiej reprezentacji miał do tej pory stałe miejsce w pierwszym składzie, ale w przypadku ewentualnych wzmocnień składu, musiałby walczyć o nie na nowo. 

Fot.: Stadion Leeds United, Elland Road

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.