Kibice Odry Opole

Zapadły wyroki sądowe po meczu Odry z Jagiellonią, mocą których ukarano sześciu kibiców gospodarzy

Piro Shop
Komentarze (2) 2019-03-15

Zapadły wyroki sądu ws. kibiców Odry Opole.

Opisywaliśmy ostatnio na naszym portalu oprawę TUTAJ, jaką zaprezentowali kibice Odry Opole w trakcie ćwierćfinałowego spotkania Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok. Niestety kilka osób, które były zaangażowane wówczas w prezentację oprawy, spotkały z tego powodu przykrości. 

Okazało się bowiem, że jeszcze podczas trwania meczu policjanci zatrzymali sześciu sympatyków Odry Opole. Podstawą do zatrzymania było naruszenie przepisów zawartych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Tyle tylko, że zatrzymani mężczyźni podczas prezentacji oprawy trzymali jedynie sektorówkę, nie odpalając przy tym żadnych rac. Funkcjonariusze uznali jednak, że kibice trzymajacy sektorówkę zasłaniali nią inne osoby, które używały wtedy pirotechniki. Z tego powodu fani Odry zostali w trybie przyspieszonym skazani przez Sąd Rejonowy w Opolu. Każdy musi zapłacić teraz 1000 złotych grzywny oraz pogodzić się z 2-letnim zakazem stadionowym. Szokuje przede wszystkim druga część kary, która jak na zarzucany czyn, jest niezwykle surowa.

odra-opole-jagiellonia-2019-2

Fot. odraopole.pl

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
inga 2019-03-16 13:00:29

nie jestem, żadnym kibolem, zwykłą babą, która od niedawna wciągnęła się w kibicowanie i właśnie przeczytała coś szokującego. Że kupując bilet za około 20 zł mogę być ukarana jak najgorszy bandyta, za SEKTORÓWKĘ???? O ile m wiadomo, stosowanie flag sektorowych nie jest przestępstwem o ile nie ma na nich treści niezgodnych z prawem! Jakkolwiek nie jestem zwolenniczką chuligaństwa , wręcz przeciwnie, to tę karę uważam za krzywdzącą i wynaturzającą system karny. ...Bo co to za sądzenie za przestępstwo domniemane!

Niemiecki viceprezesik 2019-03-16 06:36:58

Pogadają ze swoim viceprezesik on wszystko im wytłumaczy buahahaa