Kibice Sandecji Nowy Sącz otrzymają prezent z okazji jubileuszu klubu

Kibice Sandecji Nowy Sącz otrzymają prezent z okazji jubileuszu klubu!

2019-01-17

Władze Sandecji przyszykowały niespodziankę dla kibiców.

W przyszłym roku "Duma Krainy Lachów", czyli klub piłkarski Sandecja Nowy Sącz, będzie obchodził 110-lecie powstania. Z tej okazji władze klubu zaplanowały szereg wydarzeń, mających na celu uczczenie tak ważnego jubileuszu. Jeden punkt obchodów już został zapowiedziany. Ma to być niespodzianka przede wszystkim dla wiernych kibiców Sandecji, których bardzo mocno interesuje historia klubu.

Chodzi o wydanie obszernej książki, w której zostanie opisana klubowa historia z lat 1912 - 1939, a więc okres owiany największym mrokiem tajemnicy. Ciężko bowiem znaleźć publikacje, która kompletnie opisywałaby ten fragment przeszłości Sandecji, zbierając w jednym miejscu wszystkie informacje. Wydanie wspomnianej książki ma być początkiem wydawania historii klubu w kolejnych tomach. Cała inicjatywa będzie kontynuacją akcji "Ocalić od zapomnienia - Stwórzmy razem Muzeum Sandecji", w której kibice aktywnie biorą udział!

Opisana inicjatywa to kolejne działanie władz klubu z Nowego Sącza, zaraz po przywróceniu starego herbu, będące ukłonem w stronę kibiców. Świetnie, że kibice Sandecji mogą liczyć na przychylność klubu w wielu kwestiach oraz na możliwość wspólnego budowania klubowej społeczności za pomocą m.in. wspomnianej wcześniej akcji "budowania muzeum". Oby tak było w każdym klubie!

Fot. sandecja.pl

Zobacz także