Kibice Resovii Rzeszów pomogli Polakom mieszkającym na Ukrainie

Kibice Resovii Rzeszów pomogli Polakom mieszkającym na Ukrainie

Piro Shop
Komentarze (3) 2019-01-05

Piękna kibicowska akcja wsparcia dla rodaków.

Pod koniec listopada ubiegłego już 2018 roku kibice Resovii Rzeszów ogłosili organizację zbiórki żywności dla naszych rodaków, żyjących na co dzień na Ukrainie. Żywność zbierali 12 i 15 grudnia przed meczami z Chemikiem Bydgoszcz i Cuprum Lubin. Celem było okazanie materialnego wsparcia i tym samym wzbudzenie radości u naszych braci mieszkających za wschodnią granicą. Inicjatywa okazała się wielkim sukcesem.

- Będziemy się za was wszystkich modlić. Tylko modlitwą możemy się wam odwdzięczyć - powiedzieli kibicom obdarowani rodacy. To dobitnie świadczy o tym, jak wiele ta zbiórka dla nich znaczyła. A przecież to oni byli w całej tej akcji najważniejsi i ich radość oraz wdzięczność już świadczą o wielkim sukcesie. Ogółem kibice wręczyli aż 32 paczki. Podkreślić trzeba natomiast, że paczki były niezwykle bogate, a przez to naprawdę niemałe. Dla Polaków na Ukrainie, którzy ledwo wiążą tam koniec z końcem, taka pomoc jest po prostu nieoceniona. Jak relacjonują kibice Resovii, starsze osoby pobierają bardzo niskie emerytury, a młodzi z trudem znajdują pracę, mimo wyższego wykształcenia. Żyje się im zatem naprawdę ciężko. Na szczęście pamiętali o nich kibice Resovii. Oby więcej takich akcji!

Szersza relacja z wydarzenia jest dostępna na forum kibiców Resovii Rzeszów.

Fot. forum.resovia.rzeszow.pl

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
maniol 2019-01-06 18:45:37

Gieksa, dobrze prawisz!

GieKSa 2019-01-05 23:53:55

Zdradzeni przez polskojęzycznych politykierów od 1945 po dzień dzisiejszy! My Kresowiaków NIGDY nie zdradzimy i będziemy pomagać! Kresy Wschodnie zawsze polskie!

Mateusz 2019-01-05 23:11:18

Kibice Asseco Resovii Rzeszów!