Kazimierza Kutza

Żal dotyka serc kibiców Ruchu Chorzów po śmierci Kazimierza Kutza

Piro Shop
Komentarze (3) 2018-12-18

Nie żyje słynny reżyser oraz kibic, Kazimierz Kutz

Dziś w wieku 89 lat zmarł słynny reżyser, scenarzysta oraz polityk Kazimierz Kutz. W czasie swojej reżyserskiej kariery stworzył ponad 20 dzieł filmowych oraz wiele sztuk teatralnych. Za swoją działalność odebrał całą masę wyróżnień i odznaczeń. Filmowy świat był zdecydowanie najbliższy jego sercu. Jest jednak coś, co bardzo mocno łączyło go ze środowiskiem piłkarskim, a nawet kibicowskim. Chodzi w szczególności o ruch kibicowski w Chorzowie. Kazimierz Kutz był bowiem wielkim fanem miejscowego Ruchu.

Z tego też powodu kibice Ruchu Chorzów są niezwykle zasmuceni informacją o śmierci polskiego reżysera. Na swojej stronie internetowej przytaczają m.in. jego słowa z wywiadu dla portalu sport.pl - Ruch jest jedną z najstarszych i najbardziej polskich drużyn. Cenię Ruch także za to, że zawsze trzymał się swoich korzeni i nie dał się rozparcelować. Nigdy nie stał się zespołem, który utracił charakter i nie dbał o historię - mówił wówczas. Wspominają także ogromne poparcie, jakie mieli od Kazimierza Kutza, kiedy to w 2012 roku manifestowali w sprawie budowy nowego stadionu.

 Fot. niebiescy.pl

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
1964 2018-12-20 21:57:16

Szkoda ,że nie dotknął ich żal jak sprzedawali kolegów i nie ino jest yno gorolu

AAJW 2018-12-19 17:09:04

Kamil ogarnij się przecież on nie żyje a kim był i w co wierzył to jego sprawa... Jesteś patriotą to super ja też jestem ale lokalnym INO GÓRNY ŚLONSK!!!...

Kamil Szczecin 2018-12-19 14:54:48

Obrzydliwy typ antypolski.jawnie popierał i wspierał tych Niemców z RAŚ ruchu autonomii Śląska, Polska była mu obca