MKS Sandecja Nowy Sącz zmienia herb

MKS Sandecja Nowy Sącz zmienia herb

2018-10-29

Sandecja wraca do korzeni.

Sądecki klub, występujący aktualnie na zapleczu ekstraklasy, postanowił wrócić do korzeni. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezesa Tomasza Michałowskiego ogłosił, że Sandecja wprowadzi herb nawiązujący swoim wyglądem do historycznego znaku KKS Sandecja. Prace nad nim trwały od lipca tego roku. Wprowadzany ma być teraz stopniowo do ogólnej identyfikacji.

To jednak nie wszystko. Oprócz wprowadzenia nowego herbu ogłoszono także oficjalny slogan klubu. A brzmi on: "Duma Krainy Lachów" i mocno nawiązuje do historii regionu Nowego Sącza. Lachowie to bowiem zachodniosłowiańskie plemię, które zamieszkiwało w dawnych czasach te tereny. Do dziś z resztą obszary te często określa się mianem "krainy Lachów sądeckich".

Powrót do korzeni i nawiązanie do historii klubu nie byłoby możliwe bez kibiców. To oni bowiem, już po wprowadzeniu nowego herbu w 2004 roku, zabiegali o powrót do starego. Teraz kibice powinni być zatem zadowoleni z decyzji podjętych przez obecny Zarząd. Ten z kolei na pewno zyska w ich oczach, skoro tak jak oni, chce on dbać o klubowe tradycje.

fot. sandecja.pl

Zobacz także