Litwin Valdas Ivanauskas

Zagłębie Sosnowiec zatrudniło nowego trenera

Piro Shop
Komentarze (1) 2018-10-15

Litwin nowym trenerem Zagłębia.

W poniedziałek 15 października, na oficjalnej stronie internetowej klubu z Sosnowca pod adresem zaglebie.eu, ukazała się informacja o zatrudnieniu nowego trenera pierwszej drużyny.

Niedawno informowaliśmy, że z tej funkcji w klubie zrezygnował trener Dariusz Dudek. Właśnie dlatego w ostatnich dniach trwały poszukiwania nowego szkoleniowca dla drużyny Zagłębia. I jak wynika ze wspomnianej informacji, został nim 52-letni Litwin Valdas Ivanauskas. Nowy sternik podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu, z opcją przedłużenia go o rok.

Cel? Utrzymanie w Ekstraklasie

Cel postawiony przed nowym trenerem jest jasny. Ma on utrzymać zespół w krajowej elicie tzn. w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy. Zadanie niełatwe, ale jak najbardziej wykonalne. Co prawda Litwin nigdy wcześniej nie pracował w Polsce i nie zna stylu gry w naszej rodzimej lidze, ale za to ma spore doświadczenie szkoleniowe. Prowadził samodzielnie już kilka klubów. Były to m.in. Łucz Władywostok, SKA Chabarowsk czy Heart of Midlothian. Ostatnio pracował także w białoruskim Dynamie Brześć, jako dyrektor generalny i szef skautingu.

Czy zebrane doświadczenie wystarczy do tego, aby utrzymać Zagłębie Sosnowiec w Ekstraklasie? Na odpowiedź kibice z Sosnowca będą musieli poczekać do końca sezonu.

fot. zaglebie.eu

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
kurwaJebana 2018-10-16 20:42:57

STS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!