legia4

Legia na zakazie w Lubinie

Piro Shop
2018-02-11

Dwa karne w ostatnich minutach i zwycięstwo Legii w Lubinie. Około 10 tysięcy kibiców oglądało emocjonujące spotkanie, w którym Zagłębie Lubin uległo warszawskiej Legii 2:3. Za piłkarzami stołecznego klubu na wyjazdowym zakazie wyruszyło na Dolny Śląsk 500 fanów „Wojskowych”.

Legia na stadionie Zagłebia

Pomimo korków na trasie i blisko 6 godzinnej podróży, kibicom Legii udało się sprawnie wejść na sektor już na początku spotkania. Dzięki uprzejmości kibiców gospodarzy, pomimo nałożonego przez Komisję Ligi zakazu wyjazdowego, kibice Legii mogli pojawić się na sektorze w Lubinie.

 

yt.com Legionisci.com

Gospodarzy wspierali zgodowicze

Zagłębie prowadziło podczas meczu dobry doping. Wśród ekip, które tego dnia wspierały gospodarzy była m.in. Polonia Bytom, Odra Opole, Falubaz Zielona Góra i bydgoski Zawisza. Zagłębie wywiesiło transparent "Polonia nigdy nie zginie", który dotyczy ich bytomskiego zgodowicza. Kibice oszczędzali się wzajemnie podczas tego spotkania i obeszło się wyjątkowo bez obustronnych bluzgów. Jednocześnie wspólnie kilkakrotnie odśpiewane zostały antypolicyjne przyśpiewki.

 

Legionistów czeka teraz spotkanie z wrocławskim Śląskiem w Warszawie, a Zagłębie wybiera się na Mazowsze na mecz z Wisłą Płock.

 

fot. Mishka / Legionisci.com