Motor Lublin przedłuża umowę z Simonem
Władze Motoru Lublin zdecydowały się zatrzymać w swoich szeregach Christophera Simona. Klub z Lubelszczyzny oficjalnie poinformował o aktywowaniu specjalnej klauzuli w dotychczasowym kontrakcie, co oznacza, że senegalski pomocnik pozostanie związany z zespołem do 30 czerwca 2027 roku.
Udane wypożyczenie Simona przepustką do nowej umowy
Popularny „Kikis” trafił do Polski latem 2024 roku prosto z cenionej afrykańskiej akademii Generation Foot. Choć w swoim debiutanckim sezonie dostawał szansę na grę, sztab szkoleniowy uznał, że dla jego dalszego rozwoju kluczowe będzie regularne spędzanie większej liczby minut na murawie. Z tego powodu 26-latek został wypożyczony do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice.
Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej Simon stał się jednym z kluczowych graczy swojej drużyny, a dobra forma przekonała działaczy Motoru do przedłużenia z nim kontraktu i dania mu drugiej szansy w Ekstraklasie.
Sam zawodnik nie ukrywa zadowolenia z faktu, że po okresie ogrywania się w pierwszej lidze, dostał szansę powrotu do Ekstraklasy w barwach macierzystego klubu.
Wyjątek na tle rewolucji kadrowej
Przedłużenie umowy z Senegalczykiem to dość nieoczekiwany ruch ze strony włodarzy Motoru, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę trwającą w klubie przebudowę. W ostatnim czasie z zespołem „Żółto-Biało-Niebieskich” oficjalnie pożegnało się kilku istotnych do niedawna zawodników.
Zatrzymanie Simona wyraźnie pokazuje, że sztab szkoleniowy widzi w nim ważny element nowej układanki w linii pomocy na nadchodzący sezon.
AŁ
Fot.: Jacek Bodzak/REPORTER
