
Puszcza ostatnim półfinalistą Pucharu Polski
Znamy już wszystkich czterech półfinalistów Pucharu Polski. Jako ostatnia do tego grona, choć nie bez problemów, zakwalifikowała się Puszcza Niepołomice, po pokonaniu Polonii Warszawa.
Puszcza Niepołomice przed starciem z Polonią Warszawa była przez ekspertów i kibiców typowana na murowanego kandydata do awansu. Choć formą ostatnio nie grzeszyła, czego nie można powiedzieć o Czarnych Koszulach, to różnica klas rozgrywkowych powinna zrobić tu różnicę.
Tak jednak nie było, a już szczególnie nie w pierwszej połowie. Emocji w tej części gry zdecydowanie brakowało, a najciekawszym fragmentem było oczekiwanie na decyzję VAR z 9. minuty meczu. Ostatecznie arbiter karnego nie przyznał, a kibice na bramki musieli jeszcze poczekać.
Wynik otwarty został w 49. minucie gry po dużym błędzie golkipera gości. Piłka została zagrana na skrzydło, skąd powędrowała wrzutka w kierunku Krzysztofa Kotona. Tę ze spokojem przeciąć powinien Michał Perchel, jednak źle odbił dośrodkowanie Ilkaya Durmusa, futbolówka spadła wprost pod nogi pomocnika Polonii, który otworzył wynik meczu.
Wyrównanie nadeszło w 63. minucie gry. Puszcza przeprowadziła składny atak, a po wymianie kilku podań wrzutkę w pole karne posłał Georgiy Zhukov. Pojedynek główkowy wygrał wprowadzony chwilę wcześniej Antoni Klimek, jego strzał sparował jeszcze dobrą interwencją Mateusz Kuchta, ale wobec dobitki z bliskiej odległości Germana Barkovsky’ego był już bez szans.
W kolejnych minutach dominacja Puszczy rosła, ale pomimo kilku sytuacji goście nie mogli strzelić decydującego gola. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a w niej ekipa z Ekstraklasy dopięła swego. Gola na wagę awansu do półfinału zdobył Dawid Szymonowicz.
AŁ
Fot.: Grzegorz Wajda/REPORTER