zurkowski empoli kontuzja

Reprezentant Polski musi przejść operację!

Fot. eastnews
2024-06-10

Szymon Żurkowski miał w tym sezonie wzloty i upadki, ale ostatecznie nie będzie mógł go zaliczyć do udanych. Na domiar złego w końcówce rozgrywek włoskiej Serie A doznał kontuzji, która okazuje się poważna i wymaga długiej przerwy w grze.

Szymon Żurkowski sezon rozpoczął w barwach Spezii. Na drugim poziomie rozgrywkowym we Włoszech prezentował się co najwyżej przeciętnie, ale to wystarczyło, by otrzymać ofertę wypożyczenia z Serie A. Polak trafił do Empoli, gdzie z miejsca stał się bohaterem kilku starć ligowych. Z czasem jednak, jak cały zespół, popadł w marazm, a dodatkowo złapał kontuzję kostki w końcowej fazie rozgrywek.

Z tego powodu musiał pauzować w końcówce sezonu, a uraz może się przeciągnąć i uniemożliwić także grę na starcie kolejnych rozgrywek. Jak podał Sebastian Staszewski, Żurkowski musi przejść operację kostki, a następnie poddać się żmudnej rehabilitacji. Przerwa od gry może trwać nawet kilka miesięcy.

Uraz może też wpłynąć na zainteresowanie Polakiem. Nie wiadomo, czy na jego wykupienie po wypożyczeniu zdecyduje się Empoli.

Fot.: /IPA/SIPA/SIPA/East News 

iparts.pl