angel rodado

Wisła Kraków wyceniła swojego najlepszego zawodnika

Fot. eastnews
2024-05-22

Jednym z najjaśniejszych punktów Wisły Kraków w tym sezonie jest Angel Rodado. Hiszpan cieszy się zainteresowaniem wielu klubów, jednak zarząd zamierza odstraszyć potencjalnych kupców za pomocą odważnej wyceny.

Angel Rodado w tym sezonie ligowym zdobył 21 trafień w 29 meczach zaplecza Ekstraklasy. Choć umniejszać jego wyczynom można sugerując, że strzela na niższym poziomie rozgrywkowym, to Hiszpan swoje umiejętności potwierdził także w starciach ze zdecydowanie mocniejszymi ekipami w Pucharze Polski. Tam w 5 spotkaniach zdobył 4 gole, a pokonywał m.in. bramkarzy Ekstraklasowych Pogoni Szczecin i Widzewa Łódź. Otrzymał też tytuł Króla Strzelców tych rozgrywek.

27-latek to jednak nie tylko bramki, ale również wielki wpływ na grę zespołu. Zawodnik chwalony jest za swoją przebojowość, odwagę i boiskową inteligencję. Według wielu ekspertów Wisła nie byłaby tak dobrym zespołem bez niego. Właśnie dlatego Rodado cieszy się tak dużym zainteresowaniem klubów, nie tylko z Ekstraklasy.

Według dziennikarzy weszlo.com Wisła zdecydowała się wycenić swojego zawodnika. Kwota może szokować, bo ma wynosić aż 2,5 miliona euro. Taka sprzedaż byłaby czwartym najdroższym sprzedażą w historii klubu. Decyzja może dziwić, ponieważ Hiszpanowi pozostał zaledwie rok do końca kontraktu Można więc zakładać, że Biała Gwiazda daje jasny sygnał - Rodado nie jest na sprzedaż, a wkrótce otrzyma propozycję przedłużenia umowy.

Fot.:ANDRZEJ BANAS/Polska Press/East News

iparts.pl
Zobacz także