GymBeam
www.warhouse.pl
kozlowski holandia kadra

Kacper Kozłowski przypomniał o sobie kibicom

Fot. eastnews
2024-03-10

Kacper Kozłowski podobnie jak cały jego zespół nie gra w tym sezonie najlepiej, ale sobotnim meczem ligowym przypomniał o swoim istnieniu kibicom. Polak zanotował genialną asystę w spotkaniu holenderskiej Eredivisie.

Kozłowski w meczu z Waalwijk zanotował swoją 4 asystę w tym sezonie. Przy kontaktowym golu z 56. minuty uruchomił długim podaniem z okolic środka boiska Paxtena Aaronsona, a ten pewnie wykończył sytuację sam na sam. Ostatecznie Vitesse przegrało 1:3.

Starcie Vitesse Arnhem z RKC Waalwijk było 16 meczem pomocnika w wyjściowym składzie. 20-latek występuje prawie w każdym spotkaniu i jest jedną z ważniejszych postaci swojej drużyny. Niestety ekipa z Geel en Zwart gra w tym sezonie bardzo słabo i zajmuje miejsce w strefie spadkowej, stąd niewielu polskich kibiców zwraca uwagę na poczynania 20-latka. Ten wkrótce może jednak otrzymać powołanie do seniorskiej reprezentacji. Młody zawodnik dość niespodziewanie został pominięty przy powołaniach do kadry u-21, stąd można się spodziewać jego obecności w drużynie Michała Probierza.

Statystyki Kozłowskiego z tego sezonu to 1 trafienie i 4 asysty, czym zbliża się do zeszłorocznego wyniku 2 trafień i 5 finalnych podań. 

Fot.:Grzegorz Wajda/REPORTER