GymBeam
www.warhouse.pl
pogon gustafsson

Gustafsson zostaje w Pogoni

Fot. eastnews
2024-02-26

Bardzo długo trwała saga wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Szwecji, w którą zaangażowany był trener Pogoni Szczecin. Na ostatniej prostej przegrał on jednak rywalizację z Jon Dahlem Tomassonem i to właśnie Norweg otrzymał posadę selekcjonera.

Jens Gustafsson przez wiele tygodni przymierzany był do roli sternika kadry Szwecji, która w ostatnich latach przestała liczyć się na arenie międzynarodowej. Trener Pogoni Szczecin według skandynawskich mediów był nawet w finałowej dwójce kandydatów. Jego rywalem był Jon Dahl Tomasson.

Dużą zaletą Norwega były brak aktualnego zatrudnienia oraz ogromne doświadczenie zawodnicze, w tym również na poziomie reprezentacyjnym. Tomasson aż 112 razy wystąpił w swojej kadrze i brał udział w kilku dużych turniejach. Takiego bagażu doświadczeń nie miał za sobą Gustafsson, choć na jego korzyść przemawiało doświadczenie w prowadzeniu młodzieżowej reprezentacji Szwecji.

Ostatecznie posada selekcjonera została powierzona Norwegowi, a informację tę z ulgą przyjęli kibice Pogoni. Ich trener pomimo słabszej pierwszej części sezonu wyprowadził drużynę na prostą i kontynuuje serię 6 meczów bez porażki. Portowcy zajmują dzięki temu 4. miejsce w tabeli i wciąż liczą się w walce o mistrzostwo kraju. 

Fot.: ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News 

Zobacz także