GymBeam
www.warhouse.pl
brighton LE

Mecz drużyn Polaków potencjalnym hitem LE

Fot. eastnews
2024-02-23

Poznaliśmy pary kolejnej rundy Ligi Europy oraz Ligi Konferencji po piątkowym losowaniu w Nyonie. Zespoły Polaków zmierzą się sobą tworząc jedną z najciekawszych par na tym etapie europejskich rozgrywek.

Polacy w ⅛ Ligi Europy

Pojedynek Brighton & Hove Albion z AS Romą to potencjalny hit ⅛ finału Ligi Europy. Choć Jakub Moder nie jest zawodnikiem wyjściowej jedenastki, to zapewne pojawi się na placu gry, tak jak regularnie grający w rzymskiej drużynie Nicola Zalewski. W Lidze Europy wciąż gra także West Ham, którego zawodnikiem jest Łukasz Fabiański.

Polacy w ⅛ Ligi Konferencji

Reprezentantów naszego kraju nie zabraknie też w ⅛ finału Ligi Konferencji. Pomimo odpadnięcia Legii, wciąż w rozgrywkach pozostali Michał Skóraś, Matty Cash, Tomasz Kędziora, Szymon Włodarczyk i Sebastian Szymański. Ten pierwszy wraz ze swoim Club Brugge będzie miał szansę pomszczenia Legii i wyeliminowania Molde. Cash naszej wraz ze swoją Aston Villą stanie z kolei przed zadaniem wyeliminowania Ajaxu Amsterdam. Holendrzy powinni być dla Anglików bardzo łatwym celem, ponieważ Godenzonen znajdują się w tym sezonie w fatalnej dyspozycji.

Zdecydowanie cięższe zadanie czeka Fenerbahce Sebastiana Szymańskiego. Turcy wylosowali Union Saint-Gilloise czyli zdecydowanych liderów belgijskiej Ekstraklasy. Przeciwnika na swoim poziomie trafił natomiast Paok Saloniki. Grecy z Tomaszem Kędziorą w składzie będą starali się przejść przez Dinamo Zagrzeb.

Listę Polaków grających nadal w Lidze Konferencji zamyka Szymon Włodarczyk. Jego Sturm Graz zmierzy się z francuskim Lille. 

Fot.: FABRICE COFFRINI/AFP/East News