gustafsson pogoń szwecja

Trener Pogoni blisko kadry Szwecji

Fot. eastnews
2024-02-10

Od kilku tygodni w szwedzkich mediach głośno jest o Jensie Gustafssonie, ktory miałby zostać szkoleniowcem tamtejszej kadry narodowej. Jego nazwisko jest według dziennikarzy Sportowe Fakty wśród zdecydowanych faworytów.

Jens Gustafsson poprowadził do tej pory Pogoń Szczecin w 65 meczach, jednak działacze mogą mieć obawy, że każdy kolejny będzie ostatnim. Poważne zainteresowanie szkoleniowcem wykazuje szwedzka federacja, która szuka selekcjonera po rozstaniu z Janne Anderssonem w listopadzie ubiegłego roku. Według dziennikarzy Sportowych Faktów trener Pogoni jest w gronie dwóch głównych faworytów, a na ostatniej prostej jego największy rywal to John Dahl Tomasson.

To, co może działać na korzyść Duńczyka to obecny brak zatrudnienia. Rozmowy z Gustafssonem mogą bowiem być zdecydowanie trudniejsze, bo jego umowa obowiązuje do końca obecnego sezonu. Kontrakt musiałby zostać zatem przez Szwedów wykupiony.

Jak na zainteresowanie trenerem reaguje Pogoń? Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy Sportowych Faktów klub nie robiłby problemów trenerowi, który otrzymuje szansę na wymarzoną pracę.

Fot.: MICHAL KLAG/REPORTER 

iparts.pl
Zobacz także