drozdz prezes majewski

Nowy prezes Cracovii zaczyna czystki

Fot. eastnews
2024-02-06

Stefan Majewski żegna się ze stanowiskiem dyrektora sportowego po blisko 2,5 roku. Pozbycie się zaufanego pracownika Janusza Filipaka ma być pierwszym sygnałem poważnego czyszczenia w Cracovii Kraków.

Nowy prezes Cracovii Mateusz Dróżdż zapowiadał wielkie zmiany i od słów bardzo szybko przechodzi do czynów. Jedną z jego pierwszych ważnych decyzji jest rozwiązanie kontraktu za porozumieniem strony ze Stefanem Majewskim, który pełnił funkcję dyrektora do spraw sportowych od października 2021 roku, a później łączył ją ze stanowiskiem wiceprezesa.

Jak na razie nie jest znane nazwisko jego następcy. Wiadomo natomiast, że do czasu ogłoszenia nowego pracownika obowiązki Majewskiego pełnić będą wspólnie prezes oraz koordynator pionu sportowego Filip Trubalski.

Rozstanie z Majewskim ma być tylko początkiem wielkich zmian w klubie, które przez nowego prezesa Cracovii były zapowiadane od samego początku. Dróżdż mówił m.in. o złym zarządzaniu całym klubem i łączeniu przez jedną osobę wielu funkcji, co według niego było niedopuszczalne.

Kolejną zmianą według wielu kibiców miało być zwolnienie Jacka Zielińskiego, jednak do tego finalnie nie doszło. Szkoleniowiec w ostatnich wywiadach jasno deklarował cel, jaki chce osiągnąć po wznowieniu rozgrywek.

Fot.: Polska Press/East News 

Zobacz także