GymBeam
zielinski cracovia-legia

Gorący stołek Zielińskiego, Cracovia ma już następcę?

Fot. eastnews
2023-12-23

Według informacji WP SportoweFakty Jacek Zieliński wkrótce przestanie pełnić rolę trenera Cracovii. Znany jest też szkoleniowiec, który ma zastąpić 62-latka.

78 spotkań, 27 wygranych, 24 remisy i 27 wygranych - tak prezentuje się bilans Jacka Zielińskiego w swoim drugim trenerskim podejściu do prowadzenia Cracovii. Jest on porównywalny, choć nieco gorszy, w stosunku do poprzedniej przygody z Pasami w latach 2015-2017, kiedy to w 90 spotkaniach wygrał 34, zremisował 27 i przegrał 29. Podobnie jak wtedy wyniki okazują się niezadowalające.

Według informacji WP SportoweFakty 62-latek, który zdobył zaledwie 21 punktów w 19 kolejkach tego sezonu, może nie doczekać końca wygasającej w czerwcu umowy. Cracovia ma mieć plan na zwolnienie go w trakcie zimowej przerwy i zastąpienie Januszem Niedźwiedziem.

Były szkoleniowiec Widzewa jest obecnie bez pracy i od razu mógłby rozpocząć układanie zespołu od nowa. Co ciekawe, według wstępnych informacji ma ze sobą ściągnąć nowego zawodnika, którym będzie Patryk Stępiński.

Fot.:Artur Barbarowski/East News 

Zobacz także