GymBeam
janusz filipiak

Zmarł prezes Cracovii Janusz Filipiak

Fot. eastnews
2023-12-17

Właściciel i prezes Cracovii Kraków Janusz Filipiak zmarł dziś w wieku 71 lat. Tragiczne informacje przekazała firma Comarch.

Profesor Janusz Filipiak to niezwykle zasłużona dla sportu osoba. Jako pasjonat piłki chciał powrotu Cracovii Kraków do czołówki i wraz z firmą Comarch rozpoczął jej finansowanie. W 2004 roku został on prezesem klubu i stanowisko to piastował przez niemalże 20 lat. Z nim za sterami Pasy sięgnęły po Puchar i Superpuchar Polski.

Janusz Filipiak był bardzo barwną postacią. Poza wielkim zamiłowaniem do sportu słynął też bardzo odważnych wywiadów i niewielkiej cierpliwości do zatrudnianych trenerów. Znany był ze swojego ogromnego zaangażowania w budowę sekcji piłkarskiej, ale swoją uwagę mocno skupiał również na innych dyscyplinach, m.in. hokeju na lodzie.

We wrześniu media obiegła informacja o kłopotach zdrowotnych Janusza Filipiaka. Mężczyzna zasłabł w Krakowie, był reanimowany i ostatecznie pomimo kilku miesięcy walki w szpitalu nie zdołał wrócić do zdrowia. 17 grudnia 2023 Polska straciła wielkiego entuzjastę sportu.

Fot.: Artur BARBAROWSKI/East News

Zobacz także