GymBeam
Niedźwiedź wróci do Ekstraklasy?

Niedźwiedź wróci do Ekstraklasy?

Fot. Grzegorz Wajda/REPORTER
2023-12-09

Wygląda na to, że jeszcze przed końcem roku dojdzie do kolejnej roszady trenerskiej w Ekstraklasie. Wiele wskazuje na to, że ze swoim stanowiskiem w Cracovii pożegna się Jacek Zieliński. „Super Express” podał już, kto mógłby zastąpić aktualnego szkoleniowca Pasów. 

Tegoroczny sezon jest bardzo przeciętny w wykonaniu Cracovii. Przed sezonem oczekiwania w Krakowie były wyższe, niż 15. lokata, którą zajmuje drużyna. Pasy wyprzedzają jedynie beniaminków i dość poważnie muszą się martwić o swój byt. Bardzo możliwe, że za słabą grę Cracovii posadą zapłaci trener. Według doniesień medialnych, pierwsze ruchy w tej sprawie miały już zostać poczynione.

Pozycja Jacka Zielińskiego jest mocno zagrożona. Poza słabymi wynikami w lidze, klub z Krakowa odpadł już z Pucharu Polski. Co prawda porażka z Rakowem hańby nie przynosi, lecz Pasy były bliskie awansu, gdyż gola decydującego o przegranej stracili w dogrywce. Ambitna walka w Częstochowie nie jest jednak wystarczającym argumentem do tego, żeby szkoleniowiec zachował swoje stanowisko. 

Według Jerzego Chwałka z Super Expressu” zmiana trenera jest bardzo bliska. Władze Cracovii miały już znaleźć zastępcę Zielińskiego. Ma nim zostać Janusz Niedźwiedź. 41-letni trener miał już okazję w tym sezonie prowadzić drużynę z Ekstraklasy. Do początku września tego roku prowadził Widzew, skąd został zwolniony. W przeszłości pracował też w Górniku Polkowice, Stali Rzeszów i Radomiaku.

Zobacz także