PZPN będzie musiał się tłumaczyć w sądzie po aferze alkoholowej w reprezentacji U17?

PZPN będzie musiał się tłumaczyć w sądzie po aferze alkoholowej w reprezentacji U17?

Fot. Beata Zawadzka/East News
2023-11-19

Reprezentacja Polski U17 miała być wzorem do naśladowania dla innych drużyn, a stała się pokazem wszystkiego, co najgorsze w polskiej piłce. Zawodnicy złamali regulamin i wylecieli z zespołu. Co ciekawe, rodzice jednego z banitów mogą pozwać PZPN do sądu.

Po udanym turnieju mistrzostw Europy, reprezentacja Polski do lat 17 awansowała na juniorski Mundial. Zajęcie miejsca w finałowej czwórce spowodował, że z występem drużyny Marcina Włodarskiego podczas światowego czempionatu wiązane były duże nadzieje. Te były dodatkowo podbudowane ofensywnym stylem, który pokazywała reprezentacja. Szybko jednak okazało się, że oczekiwania były mocno na wyrost.

Wszystko posypało się jeszcze przed pierwszym meczem podczas turnieju w Indonezji. Czwórka zawodników postanowiła zasmakować trochę nocnego życia na Bali. W efekcie tego zostali wyrzuceni z drużyny. To postawiło w trudnej sytuacji szkoleniowca i resztę zespołu, ponieważ reprezentacja musiała radzić sobie w okrojonym składzie. Drużyna Marcina Wlodarskiego została zweryfikowana na boisku, po trzech porażkach, z bilansem bramek 1:9 pożegnała się z turniejem już po fazie grupowej.

Dzisiaj ciekawą informację na temat jednego z wyrzuconych graczy przekazał Tomasz Włodarczyk z portalu „meczyki.pl”. Według niego, rodzina jednego z piłkarzy rozważa wniesienie pozwu do sądu. Ten miałby być przeciwko PZPN-owi. Rodzice zawodnika są już po konsultacjach z prawnikami i będą chcieli wyciągnąć konsekwencje wobec federacji za to, jak ich syn został potraktowany. 

iparts.pl