Rośnie hiszpańska kolonia w Wiśle Kraków

Rośnie hiszpańska kolonia w Wiśle Kraków

Fot. WOJCIECH MATUSIK/Polska Press/East News
2023-08-03

Hiszpańska kolonia w Wiśle Kraków się rozrasta. Biała Gwiazda jasno stawia na graczy z Półwyspu Apenińskiego, którzy stanowią większość w zespole Radosława Sobolewskiego. Dzisiaj klub z Fortuna 1. Ligi poinformował, że kolejny Hiszpan podpisał kontrakt.

Po zatrudnieniu Kiko Ramireza na stanowisku dyrektora sportowego podczas przerwy zimowej w sezonie 2022/2023, Wisła jasno obrała kontrakt na Hiszpanię. Ściągnięcie zawodników z tego kraju pomogło wydźwignąć się Białej Gwieździe z kłopotów, lecz ostatecznie nie dało awansu do Ekstraklasy. Jednak władze klubu nie porzuciły tej strategii i przed aktualnym sezonem również postawiły na Hiszpanów. Przed sezonem do klubu trafiło 5 nowych zawodników z tego kraju.

Hiszpańska kolonia w Krakowie jest na tyle mocna, że aż 7 graczy z Półwyspu Apenińskiego pojawiło się w wyjściowym składzie drużyny na mecz z Polonią Warszawa. Wisła wygrała tamten mecz 3:2. To jednak nie koniec sprowadzania zawodników z Hiszpanii. Do wczoraj było ich 9 w kadrze, jednak dzisiaj Wisła ogłosiła pozyskanie kolejnego gracza. Jest nim Marc Carbo, który podpisał roczny kontrakt z klubem z Krakowa. W umowie jest zawarta opcja przedłużenia.

29-letni zawodnik występuje na pozycji środkowego pomocnika. W swojej dotychczasowej karierze występował na niższych poziomach w Hiszpanii. W ostatnim sezonie był związany z CD Lugo. Rozegrał 29 meczów w LaLiga 2 oraz 1 spotkanie w Pucharze Króla. Do Wisły Kraków trafia na zasadzie wolnego transferu.

iparts.pl
Zobacz także