Niemczycki Siplak Pestka Cracovia

Duże zmiany w Cracovii

Fot. Artur Barbarowski/East News
2023-05-25

Cracovia kończy kolejny sezon, w którym nie udało jej się włączyć do walki o czołowe lokaty w Ekstraklasie. Pasy zagrają jeszcze mecz z Wisłą Płock i piłkarze będą mogli wyjechać na urlopy. Trójka graczy nie wróci z nich do klubu. Są to gracze, którzy mieli mocną pozycję w drużynie. 

Cracovia zajmuje 10. miejsce w tabeli. Pasy przy szczęśliwym splocie okolicznością mogą awansować o kilka pozycji i zająć 7. miejsce. To jednak nie jest wynik, który odpowiadałby fanom i włodarzom Cracovii. Latem można oczekiwać więc sporych zmian w drużynie, nadal niewyjaśniona jest przyszłość trenera Jacka Zielińskiego. Na razie jednak Pasy ogłosiły rozstanie z trzema zawodnikami. Są to piłkarze z podstawowego składu drużyny i Cracovia nie zarobi na nich ani grosza.  

Z Cracovii odchodzi Karol Niemczycki. 23-letni golkiper nie przedłuży umowy, która wygasa wraz z końcem sezonu. Golkiper co prawda dogadał się w sprawie nowego kontraktu, lecz jego manager chciał w nim zapisu o niskiej kwocie odstępnego. Cracovia się na to nie zgodziła i bramkarz, który rozegrał 78 spotkań w barwach Pasów, w tym 31 w aktualnym sezonie odejdzie z klubu. 

Z krakowskim klubem po sezonie pożegna się też Michal Siplak. Słowacki wahadłowy rozegrał 23 mecze w tym sezonie w Cracovii. Słowak ma na koncie 2 asysty i 2 bramki zdobyte w Pucharze Polski. Z Pasów odchodzi też Kamil Pestka. 25-letni piłkarz zaliczył udany początek sezonu, lecz w meczu ze Śląskiem Wrocław doznał urazu kolana i już w tym sezonie nie zagrał. Pestce, podobnie jak Siplakowi i Niemczyckiemu wygasa umowa. Polskim zawodnikiem interesuje się Lech Poznań. 

iparts.pl
Zobacz także