GymBeam
www.warhouse.pl
Dawid Kownacki Werder Brema transfer oficjalnie

Koniec spekulacji. Transfer Kownackiego przesądzony!

Fot. IMAGO/Eibner-Pressefoto/Joerg Nieberga/Imago Sport and News/East
2023-05-22

Saga transferowa związana z Dawidem Kownackim zakończona – polski napastnik podpisał nowy kontrakt. Wychowanek Lecha Poznań będzie kontynuował swoją karierę w Bundeslidze. W nowym zespole może zastąpić jednego z najskuteczniejszych zawodników tego sezonu. 

W tym sezonie kariera Dawida Kownackiego mocno przyspieszyła. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu piłkarz był na dużym zakręcie i starał się odbudować swoją karierę w Lechu Poznań. Mało brakowało, a wylądowałby w Poznaniu na dłużej, lecz ostatecznie został w Düsseldorfie. Ta decyzja okazała się dla niego zbawieniem, Kownacki stał się jednym z lepszych zawodników na zapleczu Bundesligi. W tym sezonie strzelił już 14 bramek i zaliczył 10 asyst.

Dobra forma sprawiła, że zawodnikiem zainteresowały się inne kluby. Saga z transferem Kownackiego trwa już od zimy. Na korzyść piłkarza przemawiał fakt, że wygasał jego kontrakt z klubem, więc był do wzięcia za darmo. W kolejce ustawiły się kluby z Bundesligi. Największą determinacją wykazały się władze Werderu Brema i to właśnie w tym klubie Kownacki będzie kontynuował swoją karierę.

Przed Polakiem duże wyzwanie. Jego rywalami w walce o miejsce w składzie mogą być czołowi strzelcy Bundesligi, czyli Niclas Füllkrug i Marvin Ducksch. Ten pierwszy jest liderem klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy. Najprawdopodobniej jednak po sezonie odejdzie z klubu i to w jego miejsce przyjdzie Kownacki. Marvin Ducksch w tym sezonie strzelił 12 bramek i najprawdopodobniej będzie występował w ataku Werderu razem z polskim napastnikiem.