lech losowanie fiorentina

Trudne losowanie Lecha!

Fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News
2023-03-17

Lech Poznań nadal walczy o końcowy triumf w Lidze Konferencji UEFA. Mistrzowie Polski celują w finałowe spotkanie w Pradze. Zanim jednak będzie mógł tam zagrać, to musi pokonać kolejnych dwóch rywali. Pierwszy z nich to Fiorentina, więc Kolejorza czeka wyjazd do Włoch.

Grono potencjalnych rywali Lecha było znane już przed losowaniem. Niezależnie od rywala, gracze z Poznania nie byliby faworytem w tym starciu. Jednak dla Lecha już sama obecność w tej fazie Ligi Konferencji to ogromny sukces, już niezależnie od tego, gdzie mistrzowie Polski ostatecznie zajdą.

Losowanie nie poszło jednak po myśli graczy z Poznania. Lech trafił na Fiorentinę. Mistrzów Polski czeka więc bardzo trudna przeprawa, ponieważ Włosi są, oprócz West Hamu, faworytem do wygrania całych rozgrywek. Lech, chcąc marzyć o grze w finale w Pradze, musi pokonać bardzo mocnego rywala. W składzie tej drużyny znajdują się m.in. Sofyan Amrabat, Josip Brekalo, Luka Jović i Jonathan Ikone. Pierwszy mecz odbędzie się 13. kwietnia w Poznaniu, rewanż tydzień później we Florencji.

Lech poznał też ewentualnego rywala w półfinale. Mistrzowie Polski, jeśli pokonają Fiorentinę, to zmierzą się ze zwycięzcą pary Basel – Nicea. W drugiej połówce drabinki znajdują się West Ham z Gentem oraz AZ Alkmaar z Anderlechtem. Lechici więc szansę na grę z londyńskim klubem będą mieli dopiero w finale w Pradze. Do tego jednak bardzo długa druga i już wyeliminowanie Fiorentiny będzie ogromnym sukcesem.

Zobacz także