lech djurgardens relacja

Kolejorz zrobił swoje, awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji coraz bliżej

2023-03-09

Lech jest niepokonany w tym sezonie na własnym obiekcie w europejskich pucharach. Mistrzowie Polski pokazali, że na Bułgarskiej są nie do złamania. Kolejorz wygrał 2:0 i w przyszłym tygodniu może przypieczętować awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji.

Lech Poznań w europejskich pucharach w tym sezonie fantastycznie spisuje się na własnym obiekcie. Kolejorz przy Bułgarskiej wygrał 7 meczów i 1 zremisował. Nic więc dziwnego, że w Poznaniu liczyli na to, że uda się na własnym obiekcie osiągnąć dobry wynik, który da dużą szansę na awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji.

Świadomi tego byli też Szwedzi, którzy już od pierwszej minuty skupili się na defensywie. To Lech był częściej przy piłce, jednak gospodarzom trudno było się przebić przez defensywę Djurgardens IF. Kolejorz już w pierwszych minutach ruszył do ataku, swoje szanse mieli Szymczak, ładną akcję przeprowadził też Skóras, lecz te próby nie przyniosły zmiany wyniku.

Lechitom nie udawało się strzelić bramki z gry, więc nadzieją były stałe fragmenty gry. I właśnie po rzucie wolnym gospodarze wyszli na prowadzenie. W 39. minucie Joel Pereira dośrodkował na głowę Milicia a Chorwat trafił do siatki. Prowadzenie Lecha utrzymało się do przerwy.

Początek drugiej części był trudny dla graczy Kolejorza. Szwedzi zaczęli grać odważniej, przez co gospodarze nie mogli w pełni się skupiać na ataku. Lech przetrwał szwedzką nawałnicę i w końcowym okresie meczu ruszył do ofensywy. W 82. minucie Skóraś przeprowadził akcję, piłka trafiła do Ba Loui, ten podał do Marchińskiego a wychowanek Kolejorza trafił do siatki i było 2:0 dla Lecha

Ostatnie minuty meczu przebiegały pod pełną kontrolą mistrzów Polski. Lech nie dał sobie zrobić krzywdy. Jeszcze w ostatniej akcji meczu Skóraś mógł strzelić 3. bramkę dla gospodarzy, lecz przestrzelił. Pomimo tego 2:0 to dobra zaliczka i Kolejorz jest na dobrej drodze do tego, żeby zagrać w ćwierćfinale Ligi Konferencji.