karol fila zulte waregem

Karol Fila zawodnikiem miesiąca!

Fot. eastnews
2023-03-07

Choć drużyna Karola Fili nie radzi sobie najlepiej w rozgrywkach belgijskiej Jupiler League, to Polak może być zadowolony ze swojej postawy. Prawy obrońca został wybrany najlepszym zawodnikiem swojego zespołu przez kibiców.

Karol Fila do SV Zulte Waregem trafił zimą tego roku. Swój pierwszy występ zaliczył tuż po transferze - 2 lutego. Od tego czasu zanotował w barwach swojej nowej drużyny 5 występów ligowych i 2 pucharowe, czyli komplet możliwych. Wszystkie rozpoczynał też w pierwszej jedenastce.

Dobra dyspozycja bocznego obrońcy nie uszła uwadze kibiców tego klubu. Polak został przez nich uznany najlepszym zawodnikiem miesiąca, choć jego wybór może nieco szokować, biorąc pod uwagę drużynowe statystyki. Piłkarze na pozycji bocznych obrońców zazwyczaj na laury mogą liczyć jeśli drużyna notuje czyste konta, a oni sami zaliczają bramki lub asysty. Na to nie można jednak liczyć w przypadku klubu Fili - Zulte Waregem zaliczyło w tym czasie 3 remisy i 4 porażki, tracąc w tym czasie aż 16 goli.

24-latek mimo koszmarnej postawy całego zespołu w defensywie zaimponował kibicom i w ich opinii najbardziej zasłużył na wyróżnienie.

Fot.:FRED TANNEAU/AFP/East News