Juventus pozbędzie się transferowego niewypału?

Juventus pozbędzie się transferowego niewypału?

Fot. STRINGER/AFP/East News
2023-02-03

Powrót Paula Pogby do Juventusu wydawał się dobrym ruchem Starej Damy. Turyńczycy ściągnęli do klubu gracza, który swoje najlepsze lata kariery spędził właśnie na Allianz Stadium. Dzisiaj można już stwierdzić, że ten ruch okazał się kompletnym niewypałem. 

Turyn miał być miejscem, w którym Paul Pogba się odbuduje. Francuski pomocnik słabo spisywał się w Manchesterze United i to właśnie powrót do Turynu miał być receptą na powrót do formy. I być może tak by było, gdyby nie kontuzje piłkarza. W sezonie 2022/2023 Pogba nie rozegrał żadnego spotkania! Ostatni raz na boisku pojawił się jeszcze w barwach Manchesteru United w kwietniu poprzedniego roku. Od czego czasu boryka się z kontuzjami kolana. Zawodnik był bliski powrotu na boisko podczas niedzielnego meczu z Monzą, lecz ostatecznie nie pojawił się na murawie. 

Juventus co prawda nie musiał płacić za zawodnika, lecz jego pensja do małych nie należy. Biorąc pod uwagę fakt, że przez ponad pół roku gracz nie zdołał wystąpić w żadnym spotkaniu, władze klubu mogą czuć rozżalenie całą sytuacją. A te może zaowocować tym, że za chwilę Pogby nie będzie już w Juventusie!

Takie doniesienia przekazał dziennikarz „Daily Mail” Alvise Cagnazzo. Działaczom „Starej Damy” ma kończyć się cierpliwość. Chcą pozbyć się Pogby, ponieważ zarobki w wysokości 7 mln € rocznie są sporym obciążeniem dla klubu, który boryka się z problemami organizacyjnymi. Dlatego też Juventus chciałby sprzedać Francuza. Jeśli jednak nie znajdzie się żaden chętny to władze klubu biorą pod uwagę nawet rozwiązanie kontraktu z piłkarzem.