Bayern znalazł następcę dla Neuera

Bayern znalazł następcę dla Neuera

Fot. IMAGO/Revierfoto/Imago Sport and News/East News
2023-01-18

Wszystko wskazuje na to, że klub z Monachium lada dzień ogłosi pozyskanie nowego golkipera. Wskutek kontuzji Manuela Neuera Bawarczycy musieli szybko szukać zastępcy. Dzisiaj mieli dojść do porozumienia z ligowym rywalem w sprawie transferu bramkarza.

Kontuzja Manuela Neuera mocno pokrzyżowała plany władzom Bayernu. Klub z Monachium szykuje się do wznowienia rozgrywek Bundesligi bez swojego kapitana. To strata o tyle poważna, że w klubie nie ma rezerwowego o zbliżonej formie do kapitana reprezentacji Niemiec. Co prawda zawodnikiem Bawarczyków jest Alexander Nübel, lecz jest on wypożyczony do AS Monaco i Francuzi nie zgodzili się na zakończenie umowy.

Dlatego też władze Bayernu musieli szukać gdzie indziej. Ich wybór padł na zawodnika Borussii Mönchengladbach Yanna Sommera. Bawarczycy to właśnie w Szwajcarze widzą szanse na załatanie dziury w bramce. Sam zawodnik kilka dni temu wyraził chęć przejścia do mistrzów Niemiec, pozostała więc kwestia dogadania transferu z Borussią.

Działacze klubu z Mönchengladbach byli jednak twardymi negocjatorami i długo nie zgadzali się na propozycje ze strony Bayernu. Oczekiwali co najmniej 8 mln € za swojego gracza i cel osiągnęli. Bawarczycy muszą zapłacić tę kwotę i jeszcze dorzucić milion € po spełnieniu określonych warunków. Piłkarz ma być już drodze do Monachium, gdzie przejdzie testy medyczne. Po nich podpisze kontrakt z mistrzami Niemiec do końca czerwca 2025, na mocy którego ma zarabiać około 1,5 mln € rocznie.