GymBeam
Coraz bliżej transferu gwiazdy Stali Mielec

Coraz bliżej transferu gwiazdy Stali Mielec

Fot. Tomasz Kudala/REPORTER
2023-01-14

Stal Mielec straci swojego lidera. Wedlug Piotra Koźmińskiego z portalu „wp.sportowefakty.pl” działacze klubu z Podkarpacia zaakceptowali już ofertę za swojego najlepszego strzelca. Mielczanie sporo zarobią, lecz cześć z tych pieniędzy musi trafić do poprzedniego klubu piłkarza. 

Nie byłoby fantastycznych wyników Stali w rundzie jesiennej, gdyby nie postawa Hamulicia. Piłkarz był motorem napędowym drużyny, która na półmetku sezonu ma 27 punktów i zajmuje 7.miejsce w tabeli. Podopieczni Adama Majewskiego strzelili 25 goli, z czego 9 było dziełem właśnie Hamulicia. Dość szybko stało się jasne, że 22-letni Holender długo nie zagrzeje miejsca w Mielcu. 

Okienko transferowe nie zdążyło się rozpocząć a do Stali zaczęły napływać oferty kupna napastnika od klubów z Serie A, Ligue 1 oraz MLS. Mielczanie nie mogli odrzucić tych propozycji, szczególnie że sam piłkarz był zdecydowany na transfer. Dzisiaj już wiadomo, gdzie trafi Holender. Jak poinformował Piotr Koźmiński, zawodnik swoją karierę będzie kontynuował we francuskiej Tuluzie. 

Transfer ma być już uzgodniony pomiędzy klubami. Francuzi zapłacą około 2 mln € za napastnika. To rekord transferowy Stali Mielec, lecz część tej kwoty trafi do poprzedniego klubu piłkarza – litewskiej Dainavy. Szymon Janczyk z portalu „weszlo.com” podał, że poprzedni pracodawca Holendra zarobi aż 30% z tej kwoty. Hamulic w najbliższym dniach przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt z klubem z Ligue 1.

Zobacz także